Zoom Programı Kurulumu ve Bir Toplantıya Katılma

YOUTUBE
29 Nisan 2020 Çarşamba
14.292
3
bio33

Koronavirüs (covid-19) tedbirleri kapsamında, içinde bulunduğumuz süreçte birçok kurum ya da kişilerce toplantı ya da video konferans için zoom programı tercih edilmektedir. Zoom programının kurulumu ve bir toplantıya katılma, aşağıdaki videolarda basitçe gösterilmiştir. Programa girilecek olan ID ve şifre toplantıyı düzenleyecek olan kişi ya da kurum tarafından toplantı günü size iletilecektir.

 

Program yüklendikten sonra bilgisayar ya da telefonda ilk açıldığında "Join a Meeting" butonuna tıklanır. Açılan sayfada toplantı günü size iletilecek olan Id numarası ve altına ise toplantıda gözükmesini istediğiniz isminiz girilerek "Join Meeting" ya da "Join" butonu tıklanır. Devamında açılan ekranda yine size toplantı günü iletilecek olan şifre "Meeting Password" yazan yere girilerek "Ok" ya da "Join" butonuna tıklanır.

 

Bilgisayarlar için Zoom Kurulumu:

 

 

Android telefondan toplantıya katılınacaksa aşağıdaki video yardımcı olacaktır:

 

 

 

Aşağıdaki linklerden cihazınız için uygun olan programı indirebilirsiniz.

Bilgisayar İçin Zoom:

Zoom Programı İndir (Windows)

 

Android Telefonlar İçin Zoom:

Zoom Programı İndir (Android)

 

Ios Telefonlar İçin Zoom:

Zoom Programı İndir (Ios)

 

 

 

 

ETİKETLER: zoom, uzaktan eğitim, eba canlı ders, eba tv, toplantı, konferans, covid-19, koronavirüs, kovid-19
Yorumlar
Murat TÜZÜN
29 Nisan 2020 Çarşamba, 04:51
EBA Canlı Ders Sdk init Failed-14 Hatası Çözümü:

EBA Canlı Ders özelliği başladığından beri öğretmenler ve öğrenciler derslerine EBA üzerinden devam edebiliyorlar. Bu canlı derslere bağlanırken en fazla karşılaşılan sorunlardan birisi “Sdk init Failed-14” hatası.
SEBEPLER

Bu hatanın genelde 2 sebebi olabiliyor. Bu iki durumu ortadan kaldırdığınız zaman artık bu hatayı almadan rahatlıkla EBA Canlı Derse bağlanabilirsiniz.

Sebep 1: EBA Canlı Derse bağlanırken üst üste Derse Katıl’a tıklayıp EBA Canlı Ders uygulamasının birkaç defa açılması.

Sebep 2: EBA Canlı Ders Uygulamasını bilgisayarınıza kurarken bilgisayarınızda çalışır vaziyette Anti-Virüs programı olması. Bazı anti-virüs programları kurulumda EBA Canlı Ders programı dosyalarının eksik yüklenmesine sebep oluyor. .dll ile başlayan hataların alınma sebeplerinden birisi de bu.
ÇÖZÜMLER

Çözüm 1: Öncelikle Ctrl+Alt+Delete tuş kombinasyonu ile görev yöneticisi açılır. Buradan aktif vaziyette çalışan EBA Canlı Ders uygulamaları varsa bunlar sonlandırılır. Bu işlemin bir başka yolu da bilgisayarı kapatıp açmaktır.

Çözüm 2: Birinci çözüm işe yaramamışsa ve hala aynı hatayı almaya devam ediyorsanız kurulum aşamasında sorun yaşamışsınız demektir. Bunun çözümü için öncelikle denetim masasından programlar bölümünde kurulu olan EBA Canlı Ders uygulamasını kaldırınız. Daha sonra C:Program Files (X86) veya C:Program Files klasörü içinde yer alan EBA Canlı Ders klasörünü siliniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra Anti-Virüs programınızın korumasını devre dışı bırakın. Varsa yine bilgisayarınızda güvenlik duvarı onu da devre dışı bırakın. Bu işlemleri yaptıktan sonra EBA Canlı Ders uygulamasını EBA’dan Uygulama İndir butonunu kullanarak indirip yeniden kurun. (Varsa daha önce indirdiğiniz dosyadan da kurabilirsiniz.) Bu işlemi yapıp canlı derse bağlanmaya çalıştığınızda artık “Sdk init Failed-14” hatası almayacaksınız...
Neşe Boztepe
6 Eylül 2020 Pazar, 13:06
Hocam emeğinize sağlık.Çalışmalarınız cok güzel.Size bir sorum olacak. Eba da ekran paylaşımında ; etkileşimli içerik ekranı paylaştığımızda çocukların bu etkinlikieri canlı ders içinde yapmaları mümkün mü? Pdf üzerinde yazı yazabildikleri gibi etkileşimli etkinlikleri de yapabilseler ve biz onları görebilsek güzel olurdu.
Kader beran
29 Ocak 2021 Cuma, 22:07
Ben canlı derse katılmak istiyorum